середа, 25 грудня 2024 р.

Дуже часто кожен з нас чув такий термін, як «інвалід», який підкреслював безпорадність особи. Але інвалідність це насамперед обмеження активності людини та перешкоди щодо можливої участі її в житті суспільства.Звертаючись до особи з певними обмеженнями доречно вимовляти «людина з інвалідністю». Цей термін вперше використано в Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.На сьогоднішній час в України розрізняють три групи інвалідності: І, ІІ та ІІІ. Настання інвалідності у людини може трапитись через певні причини. А саме: інвалідність при народженні або з дитинства; загальне захворювання; трудове каліцтво; професійне захворювання; каліцтво внаслідок нещасного випадку; каліцтво та/або захворювання, набуте при виконанні обов’язків військової служби. Нажаль остання причина на сьогоднішній час трапляється дедалі більше і більше через зухвале вторгнення російських загарбників до України.

Наприкінці грудня віряни відзначають Різдво Христове - найважливіше свято церковного календаря, яке відоме українцям багато століть. Цього дня християни відзначають появу на світ Ісуса Христа у Віфліємемі, про яку вірян сповістила зірка.В Україні до Різдва прийнято прикрашати дідух, а в сучасний час - ялинку. Християни відвідують церковне богослужіння, після чого готуються до святкової вечері. На столі є багато ситних м'ясних страв, а також багата кутя. Сьогодні обов'язково привітайте близьких з Різдвом Христовим.

пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

Енергозбереження (або енергоконсервація) стосується зменшення споживання енергії за рахунок використання меншої кількості енергетичних послуг.Енергозбереження відрізняється від енергоефективності, яке стосується використання меншої кількості енергії за тої самої послуги. Наприклад, менше користуватись авто — заощадження енергії, а пересісти на авто з меншою витратою палива, або на електромобіль — енергоефективність. Але і енергозбереження, і енергоефективність є техніками зменшення використання енергії.Хоч енергозбереження і зменшує споживання енергетичних послуг, його результатом може бути зростання якості довкілля, національної безпеки, та особистої фінансової безпеки.Енергозбереження знаходиться на вершині сталої енергетичної ієрархії.Енергоефективність — ефективне (раціональне) використання енергетичних ресурсів. Використання меншої кількості енергії для забезпечення того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві. Ця галузь знань перебуває на стику інженерії, економіки, юриспруденції і соціології.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

10 грудня 2024 року у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.У Декларації заявлено, що кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища.Крім того, не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни або території, до якої людина належить, незалежно від того, чи є ця територія незалежною, підопічною, несамоврядною або як-небудь інакше обмеженою у своєму суверенітеті.

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардероба.

21 листопада - День Гідності та Свободи21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

Микола Чудотворець за життя був єпископом міста Мири Лікійські. Він був противником єресі та захисником несправедливо засуджених. Будучи родом із багатої сім'ї, Миколай був позбавлений жадібності й охоче допомагав сиротам, біднякам і всім знедоленим. У християнстві згадують дні його дні народження, смерті та перенесення мощей. Головним святом вважається зимове - День святого Миколая 2024 року за новим стилем відзначається 6 грудня.Однак не всі релігійні громади перейшли на новий стиль. 19 грудня - ось коли День святого Миколая відзначався раніше.

Голодомо́ри в Украї́ні[1] — неодноразова масова загибель людей від голоду на території УРСР, спричинена зумисними діями сталінської влади і спрямована на геноцид корінного населення. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках. Визначення «голодомор» вживається також для голоду 1921—1923 та 1946—1947 років.[2][3][4][5]

1000 днів незламності. У вівторок, 19 листопада 2024 року, виповнюється 1000 днів від повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну, яке стало продовженням окупації Автономної республіки Крим в лютому 2014 року та захоплення частини Донецької і Луганської областей навесні того ж року.Як нагадує Укрінформ, вночі 24 лютого 2022 року очільник Кремля Володимир Путін оголосив про початок так званої "спеціальної воєнної операції", яка мала на меті нібито "демілітаризацію та денацифікацію України".Російська армія почала завдавати повітряних ударів по більшості регіонів України та розпочала масштабний наземний наступ з території РФ, Білорусі, тимчасово захоплених частин Донецької і Луганської областей, а також тимчасово окупованого Криму.