пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

Сьогодні відзначається 36-та річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції, найбільшої в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. День пам'яті жертв трагедії відзначається щорічно 26 квітня.Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Станцію звільнили 31 березня.Аварія на Чорнобильській АЕС: історія трагедії26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу.Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.

середа, 16 квітня 2025 р.

Щороку 17 квітня в Україні вшановують пожежників. День пожежної охорони був затверджений указом Президента № 555 у 2013 році.Праця пожежника вкрай відповідальна, тяжка, героїчна, стресова та дуже важлива. Пожежна охорона виконує свою роботу як вдень, так і вночі. Пожежники повинні мати гарну фізичну та теоретичну підготовку, адже від їхнього професіоналізму нерідко залежить життя людей.Метою Дня пожежної охорони України є подяка працівникам за старанне виконання роботи та підтримка їхньої ініціативи.Під час війни пожежники героїчно першими йдуть на допомогу та порятунок населення, що постраждало від обстрілів ворога. Низький уклін за вашу працю!Пропонуємо в цей день нагадати учням про важливість щоденної нелегкої праці пожежників, повторити правила безпечної поведінки, дізнатись цікаві факти про пожежних.

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

Уперше цей день став святковим у всьому світі після резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 7 квітня 2011 року. Однак ще раніше його відзначали в СРСР під назвою "День космонавтики". В Україні це також День працівників ракетно-космічної галузі.Днем свята невипадково було обране 12 квітня, адже саме в цей день у 1961 році Юрій Гагарін здійснив політ на орбіту Землі на космічному кораблі "Восток-1". Він провів на орбіті 108 хвилин і це досягнення проклало шлях до подальшого освоєння космосу.Як зазначає ООН, Міжнародний день першого польоту людини в космос відзначається для того, щоб нагадати про роль космічної науки й технологій у досягненні цілей сталого розвитку, а також сприяти поліпшенню добробуту держав і народів. Традиційно з нагоди цього дня музеї космонавтики, наукові центри та школи організовують заходи, присвячені програмам, пов'язаним із космосом.Для вчених і загалом всього людства цей день є не просто вшануванням минулого, адже він великою мірою також і про наше майбутнє, в якому дослідження космосу продовжує розширювати межі людських знань і досягнень – від космічних станцій на орбіті Землі до місій на Марс та інші планети.

неділя, 6 квітня 2025 р.

Всесвітній день здоров'я×Всесвітній день здоров’я7 квітня кожного року відзначається Всесвітній день здоров’я (World Health Day). Свято заснували у 1950 році. Дата святкування обрана на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1948 році.1Метою Всесвітнього дня здоров’я є наголошення на важливості здоров’я в нашому житті, залучення людства до вирішення фізичних й ментальних проблем, підвищення поінформованості про різноманітні захворювання, надання рекомендацій щодо поліпшення самопочуття і стану здоров’я, переконання до здорового способу життя.Всесвітній день здоров’я має на меті привернути увагу світової спільноти до важливих проблем охорони здоров’я, з якими стикається людство. Щороку ВООЗ обирає тему, яка висвітлює пріоритетну сферу громадського здоров’я, пропонуючи можливість окремим особам і організаціям взяти участь у заходах, які можуть призвести до значущих змін і поліпшити стан здоров’я населення в усьому світі.